Diskuzní fórum Digitální mikroskop ARSENAL

Diskuzní téma: Digitální mikroskopy

Datum: 30.05.2014

Vložil: Mikroskopy Arsenal

Titulek: Re: Typ kamery

Dobrý den,
toto téma je stále velmi diskutované a výběr vždy záleží na více okolnostech. Dovolím si zde nastínit několik detailů, které Vám s výběrem pomohou.
1) Digitální kamera zabudovaná – tato kamera má velikou výhodu právě v tom, že je součástí mikroskopu, nelze ji tedy vyjmout. Tento fakt oceňují zejména ve školách, kde, ze zkušeností víme, že občas dochází ke ztrátám komponentů, které nejsou „natvrdo“ spojeny s přístrojem. Zda záměrně či nedopatřením při přenášení je už věc druhá. Dalším „pro“ je fakt, že není třeba nikde nic šroubovat a nastavovat. Kamera, která je součástí mikroskopu, dnes už s minimálním rozlišením 1,3 Mpix až s maximálním 5 Mpix) je naprosto dostačující pro různé aplikace a bude dobře sloužit řadu let. A jedním z nejvíce preferovaných důvodů je i to, že cena digitálního mikroskopu je výrazně nižší než cena mikroskopu a externí kamery.
2) Digitální kamera externí – tato kamera je preferována zejména tam, kde zákazník požaduje častý upgrade snímacího zařízení. Vzhledem k tomu, že snímací technika nabízí nepřebernou škálu různých kamer či digitálních fotoaparátů, je externí kamera vhodná všude tam, kde se předpokládá nějaký „vývoj“. Toto bych uvedla spíše v příkladu z praxe. Zákazník si zakoupí mikroskop se snímací kamerou, aby mohl pořizovat snímky a natáčet krátká videa. Za nějaký čas zjistí, že by potřeboval připojit digitální fotoaparát, který má oproti kameře jisté výhody a navíc s fotoaparátem pracuje i v terénu. Výhody v připojení kamery se zbavovat nechce, proto na jeden mikroskop kombinuje obě snímací zařízení dle aktuální potřeby.
Věřím, že výše uvedené příklady z praxe a postřehy výhod jednotlivých forem připojení Vám pomohou se správným výběrem přístroje právě pro Vás. A samozřejmě pokud budete potřebovat konzultaci či si přístroje vyzkoušet přímo u nás a tím si ověřit, která forma připojení kamery je pro Vás ta nejlepší, rádi Vám vše předvedeme. Hezký den!

Datum: 05.12.2013

Vložil: Jura

Titulek: Nefunguje kamera

Koupili jsme si mikroskop s kamerou a na obrazovce nic nevidíme. Co s tím?

Datum: 06.12.2013

Vložil: Mikroskopy Arsenal

Titulek: Re: Nefunguje kamera

Dobrý den, nejprve zkuste kabely, jestli je máte správně zapojené do mikroskopu a do PC. Jestli má mikroskop páčku pro přepínání optických cest na hlavici, zkuste jí vytáhnout, příp. zastrčit. Pokud by to nepomohlo, zkontrolujte, zda jsou správně nainstalované ovladače. To zjistíte ve Správci zařízení. V případě, že je to nutné, proveďte reinstalaci ovladačů. Pokud nic z toho nepomůže, kontaktujte našeho servisního technika a on s Vámi přes vzdálenou zprávu zkontroluje nastavení systému a problém vyřeší. Přejeme hodně štěstí!

<< 32 | 33 | 34 | 35 | 36

Přidat nový příspěvek