Digitální mikroskopy pro techniku a průmysl

Chcete si být jisti, že vyberete ten nejvhodnější digitální mikroskop?

Abychom vám umožnili trochu nahlédnout pod povrch a pomohli pochopit, co je a co naopak není důležité si ujasnit a zvážit, pokud chcete vybrat digitální mikroskop správně, tedy tak, aby vám přinesl přesně to, co od něj očekáváte, připravili jsme pro vás názorného průvodce "7 tipů, jak vybrat váš digitální mikroskop, abyste svého rozhodnutí nemuseli později litovat".

7 tipů, jak vybrat digitální mikroskop, abyste svého rozhodnutí nemuseli později litovat

 

Pokud se vám nechce porovnávat parametry, studovat význam odborných výrazů, zvažovat nejrůznější pro a proti, ale přesto chcete vybrat rychle a správně, máme pro vás výběr nejoblíbenějších a nejprodávanějších modelů, se kterými jsou jejich uživatelé z oblasti techniky a průmyslu spokojeni.

Pro větší přehlednost jsme přístroje rozdělili podle typu objektu, který budete pozorovat, na:

- metalografické inverzní a přímé - metalografické inverzní mikroskopy jsou určeny pro pozorování plochých (tenkých i trojrozměrných, obvykle neprůhledných) předmětů, typicky například metalografických výbrusů. Umístění objektivů pod stolkem ponechává dostatek volného prostoru i pro výbrusy větších rozměrů, řádově o výšce 10 nebo i více cm. Tyto mikroskopy však, stejně tak jako i metalografické přímé, umí zaostřit pouze velmi tenkou vrstvu, a proto vyžadují vždy plochý objekt, tedy tzv. výbrus. Pokud se týče metalografických mikroskopů přímých, jsou obdobou laboratorních mikroskopů, avšak preparáty či objekty se pod nimi pozorují vždy bez krycího skla. Optika těchto přístrojů je totiž korigována právě na pozorování bez krycího skla. Vzhledem k umístění objektivů nad stolkem je možné pod metalografickým přímým mikroskopem pozorovat pouze velmi tenké předměty - preparáty nebo velmi tenké výbrusy, řádově o výšce max. několika milimetrů.

- epi-fluorescenční a polarizační - zde najdete mikroskopy epi-fluorescenční (pro pozorování speciálně barvených preparátů při fluorescenčním osvětlení), a polarizační - pro pozorování preparátů z oblasti výroby polovodičů, tištěných spojů, mineralogie, chemie apod., které jsou při běžném osvětlení neviditelné a vyžadují speciální osvětlení v polarizovaném světle.

- stereoskopické - pro pozorování trojrozměrných neprůhledných i průhledných předmětů při vrchním osvětlení při nižším zvětšení. Tyto mikroskopy mají speciální optický systém, který se vyznačuje zejména velkou hloubkou ostrosti, takže pozorovaný objekt uvidíte prostorově, podobně jako při pohledu lidským okem.

 

Potřebujete poradit Jak vybrat digitální mikroskop pro techniky a do průmyslu? Více informací ZDE...

 

 

Další praktické informace k výběru digitálního mikroskopu jsme pro vás připravili v průvodci "7 tipů, jak vybrat váš digitální mikroskop, abyste svého rozhodnutí nemuseli později litovat". Zdarma objednat si jej můžete ZDE...

Doporučené metalografické inverzní a přímé digitální mikroskopy

AM 2203-T
digitální mikroskop inverzní metalografický AM 2203-T-DV550 s digitální kamerou CMOS 550

Planachromatické objektivy s dlouhou pracovní vzdáleností (LWD), variabilní vstupní napětí, kompaktní velikost, rozumná cena, nízká hmotnost. S kamerou dle Vašeho výběru získáte profesionální digitální mikroskop

Cena mikroskopu ZDE

Digitální kamery ZDE

 • inverzní mikroskop pro pozorování neprůhledných výbrusů a dalších předmětů
 • osvětlení v dopadajícím světle
 • s optikou korigovanou na nekonečno
 • se standardními širokoúhlými okuláry WF 10x
 • zorné pole okulárů 18 mm, násuvný průměr 23,2 mm
 • se 4 planachromatickými objeltivy
 • s kamerou dle Vašeho výběru do třetího tubusu se závitem      C-mount

 

Doporučené stereoskopické digitální mikroskopy

SZS 1002-T-DV530 ZOOM DSZS 1112-500 ZOOM LED
digitální mikroskop stereoskopický SZS 1002-T-DV530 ZOOM s digitální kamerou CMOS 530

DSZS 1112-500 ZOOM LED

 

foto pro Vás

připravujeme

Kvalitní optika se zoomem, prostorný stolek, okuláry pro pozorování s brýlemi, horní i spodní osvětlení. Pro pozorování trojrozměrných předmětů  v dopadajícím světle i některých preparátů v procházejícím světle. Očnice zaručují nerušené pozorování. S kamerou CMOS 3 MPix.

Cena a e-shop ZDE.

Se zabudovanou kamerou CMOS 5 MPix. Kvalitní optika se zoomem, elegantní prostorný stolek, okuláry pro pozorování s brýlemi, moderní

a úsporný LED diodový osvětlovací systém, horní 

i spodní osvětlení. Pro pozorování trojrozměrných předmětů v dopadajícím světle i některých preparátů v procházejícím světle. Očnice zaručují nerušené pozorování.

Cena a-shop ZDE.

 • s horním i spodním halogenovým osvětlením
 • rozsah ZOOMu 1:6,7, zvětšení 7 - 45x
 • širokoúhlé okuláry, WFH 10x pro pozorování s brýlemi
 • zorné pole okulárů 20 mm
 • s kamerou do třetího tubusu se závitem     C-mount
 • s kamerou CMOS, rozlišení 3 MPix.
 • s horním i spodním LED osvětlením
 • rozsah ZOOMu 1:6,7, zvětšení 7 - 45x
 • širokoúhlé okuláry WFH 10x pro pozorování s brýlemi
 • zorné pole okulárů 20 mm
 • s kamerou zabudovanou v hlavici mikroskopu
 • s kamerou CMOS, rozlišení 5 MPix.

 

Nerozumíte-li významu některého pojmu, podívejte se do slovníčku pojmů, na srozumitelný popis digitálního mikroskopu, a nebo nás kontaktujte.

Stále z toho nejste moudří a nedokážete se rozhodnout, který digitální mikroskop by byl pro Vás a Vaše pozorování nejlepší? Využijte naší Bleskové poptávky mikroskopů, která Vám pomůže formulovat Vaše požadavky na přístroj, na základě kterých Vám obratem zašleme nabídku nejvhodnějšího digitálního mikroskopu.