Servis mikroskopů Arsenal i jiných značek - seřízení, čištění a opravy mikroskopů!

Za více než 20 let působení na trhu mikroskopické techniky víme, že o každý mikroskop je nutné pravidelně pečovat, aby Vám poskytoval takové zobrazení a komfort při práci, jaký od něho očekáváte. Podle našich zkušeností i na základě referencí od zákazníků doporučujeme čistit, promazávat, seřizovat či měnit vadné díly nejlépe v intervalech 6 - 12 měsíců v závislosti na využívání konkrétního mikroskopu na vašem pracovišti. Jinak na tom bude mikroskop, který jede ve třísměnném provozu a jinak bude vypadat přístroj, který je používán jen několik hodin týdně.
Kromě profesionálního servisu můžete od našeho servisního technika očekávat i konzultace a poradenství, týkající se správného zacházení s mikroskopem a jak jej můžete sami udržovat pro zachování správné funkce.


Servisujeme mikroskopy ARSENAL i jiných značek. A navíc za velmi příjemnou cenu!

Servisní prohlídku si můžete objednat na tel. 723 377 643  nebo na e-mailu servis@arsenal.cz nebo využít připraveného formuláře Blesková o bjednávka servisu ZDE.

 

 •  Kompletní servis mikroskopů v našem servisním středisku nebo na Vašem pracovišti

Kompletní pravidelný servis mikroskopů zahrnuje kontrolu, seřízení a vyčištění všech optických i mechanických částí mikroskopů, výměna vadných dílů za bezvadné. Podrobný rozpis všech úkonů Vám rádi zašleme. Mikroskopy můžete přivézt na servis i k nám do servisního střediska nebo se vypravíme my k Vám. 

 • Náhradní díly a spotřební materiál

Vadné díly nebo chybějící části přístrojů a spotřební materiál (imezní olej, podložní a krycí sklíčka, náhradní žárovky, apod.) vozí servisní technik pro Vaši potřebu vždy s sebou a na místě si můžete tento sortiment pořídit bez dalších nákladů na poštovné.

 •  Validační protokol, Vyřazovací protokol, Protokol o posouzení technického stavu mikroskopů, apod. 

Podle Vašich požadavků Vám ZDARMA vystavíme potřebné dokumenty k Vašim přístrojům.

 • Bonusy a zvýhodněné ceny

Při servisu můžete očekávat od našeho servisního technika různé bonusy či zvýhodněné ceny náhradních dílů, spotřebního materiálu nebo příslušenství. 

Servisní prohlídku si objednejte na tel.: 723 377 643  nebo na e-mailu: servis@arsenal.cz.

 

Proč pravidelně pečovat o Váš mikroskop?

Každý mikroskop vyžuduje pravidelnou údržbu, zejména:

 • pravidelně čistit veškeré optické prvkyokuláry, objektivy, hranoly atp., aby kvalita zobrazení byla stále perfektní,
 • pravidelně čistit a seřizovat mechanické prvky - ovladače ostření, ovladače zvětšení, revolverové hlavice atp., aby veškeré pohyby ovladačů byly snadné, hladké a plynulé, a tedy bez zbytečné námahy a následné únavy Vašich rukou.

V případě zanedbání potřebné údržby a servisu mikroskop velmi trpí:

 • prach, usazený na dlouhodobě nečištěném a zaprášeném optickém povrchu naruší a posléze zcela znehodnotí tenké antireflexní vrstvy, což se projeví v nevratném snížení kvality zobrazení, např. menší světelnosti, snížené rozlišovací schopnosti (takže už neuvidíte detaily, které potřebujete), v zamlženosti obrazu, což se může stát i při neodborném čištění,
 • v ovládacích mechanismech, které nejsou pravidelně čištěny a promazávány, dochází k zatuhnutí, starého maziva a následně k neopravitelnému zadření mechanismů, kdy jediným řešením je poté nákladná výměna některých součástí,
 • neseřízené optické prvky v mikroskopické hlavici a nečistota optiky se mohou projevit ve zvýšené únavě Vašich očí nebo bolestí hlavy,

...a po čase jste nakonec nuceni za opravy, náhradní díly, nebo dokonce za nový přístroj
zaplatit několikanásobně více, než kdybyste svůj přístroj pravidelně udržovali!

 

Obraz v mikroskopu před servisním zásahem:

      

 

Přes špinavé objektivy nedokážete obraz vůbec zaostřit.

Když máte špinavé okuláry, v zorném poli se objevují nečistoty v podobě prachových částic a celý obraz je šedivý, jakoby v mlze.

 

Obraz v mikroskopu po servisním zásahu:

      

 

Přes vyčištěné objektivy lze obraz krásně zaostřit, pozorovaný preparát je zřetelný a ostrý.

Čisté okuláry Vám opět zobrazí preparát jasně a bez nečistot, které nepatří k pozorovanému vzorku.

A jak jsou na tom Vaše mikroskopy?

 

Pro vaše mikroskopy Vám zajistíme pravidelný servis a Vy si tak můžete dopřát:

 • NEJVYŠŠÍ KVALITU ZOBRAZENÍ

Optické povrchy jsou zcela čisté, obraz je jasný, s plnou světelností a vysokou rozlišovací schopností i při vysokých zvětšeních.

 • NEOCENITELNÉ POHODLÍ PŘI POZOROVÁNÍ

Ovládací mechanismy jsou čisté a jdou zcela hladce ovládat bez jakékoliv únavy Vašich rukou i při dlouhodobém pozorování.

 • MINIMÁLNÍ ÚNAVU VAŠICH OČÍ

Čisté optické povrchy bez mastných šmouh a prachu výrazně šetří Vaše oči.

 • STOPROCENTNÍ SPOLEHLIVOST

Na svůj přístroj se budete moci plně spolehnout a nebudete muset řešit jeho servis právě ve chvíli, kdy jej budete nezbytně potřebovat ke své práci.

 • ŽÁDNÉ NEPŘEDVÍDATELNÉ VÝDAJE

Pravidelné servisní kontroly a dodržování pokynů v návodu k použití Vám zajistí stálou funkčnost přístroje a nehrozí Vám žádné nepředvídatelné výdaje.

 • ŽÁDNÉ STAROSTI

Termín servisních prohlídek pohlídáme za Vás! Před nadcházející servisní kontrolou Vás budeme kontaktovat a dohodneme si s Vámi termín servisní kontroly, který Vám bude nejlépe vyhovovat.

 

Pravidelný sevis se vyplatí!

 

Servisní prohlídku si můžete objednat na tel. 723 377 643  nebo na e-mailu servis@arsenal.cz nebo využít Bleskové objednávky servisu ZDE.