Datum: 30.05.2014

Vložil: Mikroskopy Arsenal

Titulek: Re: Typ kamery

Dobrý den,
toto téma je stále velmi diskutované a výběr vždy záleží na více okolnostech. Dovolím si zde nastínit několik detailů, které Vám s výběrem pomohou.
1) Digitální kamera zabudovaná – tato kamera má velikou výhodu právě v tom, že je součástí mikroskopu, nelze ji tedy vyjmout. Tento fakt oceňují zejména ve školách, kde, ze zkušeností víme, že občas dochází ke ztrátám komponentů, které nejsou „natvrdo“ spojeny s přístrojem. Zda záměrně či nedopatřením při přenášení je už věc druhá. Dalším „pro“ je fakt, že není třeba nikde nic šroubovat a nastavovat. Kamera, která je součástí mikroskopu, dnes už s minimálním rozlišením 1,3 Mpix až s maximálním 5 Mpix) je naprosto dostačující pro různé aplikace a bude dobře sloužit řadu let. A jedním z nejvíce preferovaných důvodů je i to, že cena digitálního mikroskopu je výrazně nižší než cena mikroskopu a externí kamery.
2) Digitální kamera externí – tato kamera je preferována zejména tam, kde zákazník požaduje častý upgrade snímacího zařízení. Vzhledem k tomu, že snímací technika nabízí nepřebernou škálu různých kamer či digitálních fotoaparátů, je externí kamera vhodná všude tam, kde se předpokládá nějaký „vývoj“. Toto bych uvedla spíše v příkladu z praxe. Zákazník si zakoupí mikroskop se snímací kamerou, aby mohl pořizovat snímky a natáčet krátká videa. Za nějaký čas zjistí, že by potřeboval připojit digitální fotoaparát, který má oproti kameře jisté výhody a navíc s fotoaparátem pracuje i v terénu. Výhody v připojení kamery se zbavovat nechce, proto na jeden mikroskop kombinuje obě snímací zařízení dle aktuální potřeby.
Věřím, že výše uvedené příklady z praxe a postřehy výhod jednotlivých forem připojení Vám pomohou se správným výběrem přístroje právě pro Vás. A samozřejmě pokud budete potřebovat konzultaci či si přístroje vyzkoušet přímo u nás a tím si ověřit, která forma připojení kamery je pro Vás ta nejlepší, rádi Vám vše předvedeme. Hezký den!

Přidat nový příspěvek